Home » اخبار » اخبار استرالیا » ملبورن، بهترين شهر براي زندگي شد

ملبورن، بهترين شهر براي زندگي شد

بر اساس برآورد سالانه يك موسسه تحقيقاتي، ملبورن در استراليا بهترين شهر جهان براي زندگي است.

موسسه تحقيقاتي موسوم به “واحد اطلاعاتي اقتصادي” بر اساس ۵ معيار، ثبات، خدمات بهداشت و درمان، فرهنگ و محيط زيست، آموزش و پرورش و ساختارهاي زيربنايي هر سال با انتشار فهرستي بهترين شهر هاي جهان براي زندگي را اعلام مي كند.

شهر ونكوور كه در ده سال گذشته همواره در صدر اين فهرست قرار داشته، امسال با دو رتبه نزول بعد از وين، پايتخت اتريش در جايگاه سوم قرار گرفته است.

در مجموع شهرهاي استراليايي و كانادايي در رتبه بندي امسال امتياز بالايي دريافت كردند و ۷ شهر از ميان ۱۰ شهر نخست اين فهرست، در يكي از اين دو كشور قرار دارند.

ونكوور كه از سال ۲۰۰۲ پيوسته در صدر اين فهرست قرار داشته، امسال به دليل افت امتيازاتش در مورد وضعيت ساختارهاي زيربنايي شهر به جايگاه سوم تنزل كرد.

دليل افت امتيازات ونكوور در براورد امسال، بسته شدن مكرر يكي از اتوبانهاي كليدي اين شهر بوده است.

در ميان ۱۴۰ شهري كه در اين تحقيق كيفيت زندگي در آنها برآورد شده، لندن در جايگاه ۵۳ و هونولولو به عنوان بهترين شهر آمريكايي براي زندگي در رتبه ۲۶ قرار گرفته است.

موسسه “واحد اطلاعاتي اقتصادي” كه اين تحقيق را انجام داده مي گويد در رتبه بندي امسال جايگاه شهر هاي اروپايي به دليل بحران اقتصادي، كمي افت پيدا كرده و قيام هاي مردمي در كشورهاي عربي هم بر رتبه بندي شهرهاي خاورميانه و شمال آفريقا تاثير گذاشته است.

جان كوپستيك سرپرست تيمي كه اين تحقيق را انجام داده، در بيانيه اي گفت: “استراليا با توجه به تراكم كم جمعيت و آمار نسبتا پايين جرم و جنايت در آن كشور، همچون گذشته شهرهايش جزو بهترين مكانها براي زندگي در جهان هستند”.

او افزود: “باوجود اينكه به دليل بالا بودن ارزش دلار استراليا در برابر ارزهاي ديگر هزينه زندگي در اين كشور رو به افزايش است، اما اين شهرها همچنان خصوصياتي دارند كه آنها را (براي زندگي ) بسيار جذاب مي كند”.

در برآورد سال ۲۰۰۲ شهر ملبورن و ونكوور مشتركا عنوان بهترين شهر جهان براي زندگي را به خود اختصاص دادند.

منبع: http://www.iranianuk.com/article.php?id=67152http://www.bbc.co.uk/persian/world/2011/08/110830_l34_melbourne_vancouver_top_liveable_index.shtml

 

نظرات دوستان

نظر

About ایرانیان استرالیا

سایت ایرانیان استرالیا توسط شرکت Web2day Design ساخته شده است. اهداف این شرکت خدمت رسانی در زمینه های ساخت و طراحی سایت و رونق بخشی به بیزنسهای فارسی زبان در استرالیا می باشد. اگر مایل به سرمایه گذاری در استرالیا هستید خوشحال می شویم شما را در زمینه طراحی سایت و بالا بردن آمار بازدید و معرفی کسب و کار شما یاری نماییم.

این را هم ببینید

تیم المپیاد نجوم ایران، قهرمان جهان شد

تیم المپیاد نجوم ایران، قهرمان جهان شد تیم ملی المپیاد دانش‌آموزی نجوم و اختر فیزیک ...

3 comments

  1. i am hass ian heydari of iran i love aus

  2. iam hassan heydari from iran i am love aus. iwant see melborn

  3. بسیار عالی بود
    سپاس

پاسخی بگذارید

error: کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. استفاده از مطالب و تصاویرمجاز نمی باشد.