Home » اخبار » اخبار استرالیا » عاقبت ورود غير قانونی پناهجويان به استراليا

عاقبت ورود غير قانونی پناهجويان به استراليا

مردم بومی پاپوا گینه نو

ماه‌هاست که پناهجويان ايرانی، افغان و ديگر مليت‌ها که جانشان را در دست می‌گيرند و از امواج خروشان دريا رد می‌‌شوند به استراليا می‌رسند، اما به جای اين که در اين بهشت موعود بمانند و خوشبختی را در آغوش بکشند به جزايری منتقل می‌شوند که بخش زيادی از مردم آنها را قبايل بدوی تشکيل می‌دهند.

يکی از اصلی‌ترين وعده‌های دولت ائتلافی و راستگرای کنونی استراليا که از ماه سپتامبر ۲۰۱۳ اداره اين کشور مرفه و پيشرفته را در دست گرفته، مقابله قاطعانه با ورود غير قانونی پناهجويان به استراليا از راه دريا و توسط قايق بود.

سالانه هزاران پناه‌جو که در آرزوی رفاه، امنيت و زندگی بهتر هستند، با پرداخت پول به قاچاقچيان، عمدتا از اندونزی سوار بر قايق می‌شوند و خود را به استراليا می‌رسانند.

در سال‌های اخير و با غرق شدن تعدادی از اين قايق‌ها، ده‌ها پناه‌جو در آب‌های خروشان غرق شدند که تعداد زيادی از آنها ايرانی بوده‌اند.

دولت کنونی استراليا به محض روی کار آمدن به وعده خود عمل کرد و با صدور دستوری اعلام کرد که از اين پس بدون هيچ ملاحظه‌ای درباره سن و جنسيت، تمام افرادی را که با قايق به اين کشور می‌آيند به کشورهای پاپوا گينه نو و نائورو که کشورهای مستقلی‌اند و جزايری مانند کريسمس منتقل می‌کند و اين افراد حتی اگر در نهايت به عنوان پناهنده پذيرفته شوند، بايد در همان کشورها بمانند و اجازه ورود به خاک استراليا را ندارند.

منبع: http://www.radiofarda.mobi/a/25232522.html

نظرات دوستان

نظر

About ایرانیان استرالیا

سایت ایرانیان استرالیا توسط شرکت Web2day Design ساخته شده است. اهداف این شرکت خدمت رسانی در زمینه های ساخت و طراحی سایت و رونق بخشی به بیزنسهای فارسی زبان در استرالیا می باشد. اگر مایل به سرمایه گذاری در استرالیا هستید خوشحال می شویم شما را در زمینه طراحی سایت و بالا بردن آمار بازدید و معرفی کسب و کار شما یاری نماییم.

این را هم ببینید

تیم المپیاد نجوم ایران، قهرمان جهان شد

تیم المپیاد نجوم ایران، قهرمان جهان شد تیم ملی المپیاد دانش‌آموزی نجوم و اختر فیزیک ...

پاسخی بگذارید

error: کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. استفاده از مطالب و تصاویرمجاز نمی باشد.