نکات بیشتری پیرامون وکلا

هر چند ما در پستهای قبلی  هم در مورد پاره ایی از حقوق شما به عنوان موکل اشاره کردیم بد نیست به این چند نکته هم توجه کنید:

نکته: استفاده از لفظ وکیل از لحاظ تکنیکی اشتباه است. Migration Agent به تعبیر بهتر و دقیقتری مشاور مهاجرت است اما لفظ وکیل در ایران مرسوم شده است.

۱. از وکیلتون بخواهید که حتما از پرونده هایی که تا حالا تونسته اونا رو به سرانجام برسونه و ویزارو تحویل بده بهتون حاقل چند نمونه رو نشون بده.
۲. از وکیلتون بخواهید برای شما کارنامه آیلتس خودش رو بفرسته.
۳. از وکیلتون بخواهید که رسید پرداخت هزینه اشتراک legend.com و یا lexisnexus رو برای شما ارسال کنه. البته از شرایط mara این هست که وکیل حتما به یکی‌ از این ۲ کتابخانه اطلاعاتی‌ دسترسی‌ داشته باشد.
۴. از وکیلتون بخواهید مستقیماً با شما در تماس باشه و قرارداد شمارو شخصاً امضا کنه.

چند نکته

۱. هرچند شماره MARN نشان دهنده سالی‌ هست که وکیل رجیستر شده است اما نشان دهنده تجربه و سابقه کار وکیل نمیباشد.

2. از وکیل خود بخواهید که حقوق شما را کامل برای شما تشریح کند. حتما هم به صورت مکتوب (اعم از ایمیل، قراداد و …) برای ارجاع آینده نزد خود نگه دارید.

 3. صرف ثبت در مارا نمی تواند بیانگر این باشد که وکیل شما در تهیه CDR، گزارش کار فنی و حرفه ایی، RPL، Business Plan و … از مهارت کافی برخوردار است.

 متاسفانه بسیاری از عزیزانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند به اندازه کافی‌ در این زمینه تحقیق نمیکنند. ما همیشه دنبال آسانترین و سریعترین راه هستیم غافل از اینکه آسانترین و سریعترین راه نه تنها همیشه کوتاهترین و اصولی ترین راه نمیباشد بلکه بعضا بدترین راه نیز هست.

امیدوارم همهٔ دوستان حداقل سعی‌ کنند حداقل با ۳ وکیل مختلف مشاوره داشته باشند و نهایتا تصمیم بگیرند که آیا اصلا مهاجرت به استرالیا برای آنها مناسب می‌باشد یا خیر و ثانیا اینکه آیا خودشان میتوانند این مسیر را طی‌ کنند و نهایتا هم اگر بخواهند وکیلی را انتخاب کنند کدام یک با شرایطشان سازگاری بیشتری دارد.

با احترام

اسماعیل لطف الهی

 وکیل رسمی مهاجرت

 www.parsmohajer.com

نظرات دوستان

نظر

About ایرانیان استرالیا

سایت ایرانیان استرالیا توسط شرکت Web2day Design ساخته شده است. اهداف این شرکت خدمت رسانی در زمینه های ساخت و طراحی سایت و رونق بخشی به بیزنسهای فارسی زبان در استرالیا می باشد. اگر مایل به سرمایه گذاری در استرالیا هستید خوشحال می شویم شما را در زمینه طراحی سایت و بالا بردن آمار بازدید و معرفی کسب و کار شما یاری نماییم.

این را هم ببینید

اطلاعات جمع آوری شده برای سفر به استرالیا

اطلاعات جمع آوری شده برای سفر به استرالیا   فهرست اطلاعات اقامت اولیه در بدو ...

پاسخی بگذارید

error: کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. استفاده از مطالب و تصاویرمجاز نمی باشد.