Home » کار و تحصیل و زندگی در استرالیا » درباره استرالیا » استرالیا یک کشور چند ملیتی

استرالیا یک کشور چند ملیتی

یک نکته راجع به چند ملیتی (Multi Cultural ) بودن کشورها بگم.

به نظر من کشورهای آمریکا ، کانادا و استرالیا بیشتر از بقیه کشور ها Multi Cultural  تر هستند و به نظرم علتش این هست که این کشورها دیرتر از کشورهای دیگر شکل گرفتند و در واقع اصلا تا یه مدتی از تاریخ کشف نشده بودند. قاره آمریکا در سال 1492 و قاره استرالیا در سال 1606 کشف شدند و جمعیتشون از مهاجرت مردم سایر نقاط دنیا شکل گرفت. مردم با فرهنگ ها، نژاد ها و دین های مختلف در کنار هم زندگی می کنند و تفاوت شکل و لحجه و نژاد و فرهنگ براشون عادی شده به طوری که حتی خیلی ها این تفاوت ها را دوست دارند نه اینکه فقط تحمل کنند !

 

Australian-Muslim-women1

اما حساب کنید مردم کشوری مثل انگلستان،  با تاریخ و قدمتی طولانی چه حسی دارند نسبت به کشور و هم وطنانشون؟ اصلا معنی هم وطن براشون مشخص تر و قوی تر هست. مثل حسی که ما نسبت به ایران و ایرانی داریم و اینکه به تاریخمان می بالیم. اون ها هم همین طور. اما مردم 3 کشور دیگه کمتر ادعای تعلق به کشور را دارند چون اکثرشون خودشون تازه آمدند یا از یکی دو نثل قبل خارجی به حساب میان.

کشور هایی مثل فرانسه ، آلمان ، ژاپن و از این قبیل که زبان خاص خودشون را دارند که دیگه ضعیف تر هستند در این مسئله تا حدی که بعضی وقتی زورشون میاد با شما انگلیسی حرف بزنند. این را یکی از دوستانم که از اینجا 3 ماه به آلمان رفته بود می گفت که آدم های نژاد پرستی هستند. مثلا بعضی بهش انگلیسی جواب نمی دادند با اینکه بلد بودند و می گفتند تو که اینجا آمدی باید زبان ما را هم یاد می گرفتی.

ژاپنی ها هم که وضعشان در زبان خیلی خراب هست.

خلاصه اینکه کشورهای غیر انگلیسی اگر می روید حتما زبانشان را یاد بگیرید.

نظرات دوستان

نظر

About ایرانیان استرالیا

سایت ایرانیان استرالیا توسط شرکت Web2day Design ساخته شده است. اهداف این شرکت خدمت رسانی در زمینه های ساخت و طراحی سایت و رونق بخشی به بیزنسهای فارسی زبان در استرالیا می باشد. اگر مایل به سرمایه گذاری در استرالیا هستید خوشحال می شویم شما را در زمینه طراحی سایت و بالا بردن آمار بازدید و معرفی کسب و کار شما یاری نماییم.

این را هم ببینید

آشنایی با شهر پِرت – ایالت استرالیای غربی

West Australia – Perth پِرت  مرکز ایالت استرالیای غربی در کشور استرالیا است. جمعیت 1،600،000 نفری ...

پاسخی بگذارید

error: کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد. استفاده از مطالب و تصاویرمجاز نمی باشد.